Sibiu Tour

Classements

 CoureursÉquipesTemps
1Giovanni Aleotti
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE13h 44' 59''
2Michal Schlegel
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+26''
3Fabio Aru
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+27''
4Sergey Chernetsky
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+37''
5Riccardo Zoidl
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+57''
6Roland Thalmann
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg+1' 01''
7Alexis Guérin
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg+1' 08''
8Jonas Rapp
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+1' 26''
9Adam Toupalík
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+2' 02''
10Davide Rebellin
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+2' 31''
11Jakub Otruba
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+3' 06''
12Enrico Battaglin
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+3' 15''
13Luca Covili
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+3' 31''
14Giovanni Carboni
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+3' 43''
15Adrià Moreno
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg+3' 51''
16Antoine Berlin
Global 6 Cycling
Global 6 Cycling+4' 06''
17Andrea Di Renzo
Vini Zabù
Vini Zabù+4' 33''
18Matthieu Jeannes
Team Illuminate
Team Illuminate+4' 48''
19Giacomo Garavaglia
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+5' 14''
20Meindert Weulink
ABLOC CT
ABLOC CT+5' 18''
21Michael Kukrle
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+5' 37''
22Nikolay Cherkasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+5' 54''
23Emil Dima
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+5' 58''
24Piotr Brozyna
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+6' 54''
25Anton Palzer
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+7' 02''
26Karel Camrda
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team+9' 16''
27Corey Davis
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+9' 42''
28Andrea Garosio
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+9' 47''
29Karol Domagalski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+10' 05''
30Moran Vermeulen
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+10' 06''
31Fran Miholjevic
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+10' 40''
32Daniel Pearson
Vini Zabù
Vini Zabù+10' 43''
33David Lozano
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+10' 57''
34Jan Bárta
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+11' 47''
35Edoardo Sandri
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+12' 41''
36Michiel Stockman
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+13' 28''
37Leonardo Tortomasi
Vini Zabù
Vini Zabù+13' 56''
38Johannes Adamietz
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+14' 02''
39Aleksander Skjelbred
Yoeleo Test Team p/b 4mind
Yoeleo Test Team p/b 4mind+14' 16''
40Robin Meyer
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+14' 22''
41Manuel Bosch
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+15' 21''
42Colin Stüssi
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg+15' 39''
43Nils Sinschek
ABLOC CT
ABLOC CT+16' 19''
44Marcus Burghardt
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+17' 18''
45Abram Stockman
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+17' 38''
46Cameron Piper
Team Illuminate
Team Illuminate+17' 58''
47Johnatan Cañaveral
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+18' 57''
48Petr Rikunov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+19' 11''
49Nicolas Sessler
Global 6 Cycling
Global 6 Cycling+19' 21''
50Lukas Meiler
Team Vorarlberg
Team Vorarlberg+20' 17''
51Robert Power
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+21' 39''
52Karel Tyrpekl
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team+23' 28''
53Niko Holler
Bike Aid
Bike Aid+23' 32''
54Raul Colombo
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+23' 37''
55Karel Vacek
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+23' 38''
56Marco Canola
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+23' 41''
57Timon Loderer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+23' 54''
58Ollie Jones
Global 6 Cycling
Global 6 Cycling+24' 06''
59Johannes Hodapp
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+24' 26''
60Petr Fiala
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team+25' 56''
61Jirí Petruš
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team+26' 32''
62Denis Nekrasov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+26' 53''
63Emil Vinjebo
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+27' 00''
64Justin Wolf
Bike Aid
Bike Aid+27' 21''
65Alessandro Iacchi
Vini Zabù
Vini Zabù+27' 49''
66Adne van Engelen
Bike Aid
Bike Aid+27' 49''
67Marcin Budzinski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+28' 11''
68Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+28' 24''
69Charles Kagimu
Bike Aid
Bike Aid+28' 32''
70Marco Tizza
Amore & Vita
Amore & Vita+28' 51''
71Stepan Kurianov
Global 6 Cycling
Global 6 Cycling+28' 54''
72Adrian Kurek
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+29' 42''
73Rainer Kepplinger
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+29' 59''
74Leonardo Zavala
A.R. Monex Pro Cycling Team
A.R. Monex Pro Cycling Team+30' 37''
75Lorenzo Quartucci
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+30' 53''
76Matej Zahálka
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+31' 07''
77Stefano Pirazzi
Amore & Vita
Amore & Vita+31' 19''
78Reinardt Janse van Rensburg
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+32' 13''
79Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+32' 17''
80Iuri Filosi
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+32' 26''
81Salim Kipkemboi
Bike Aid
Bike Aid+32' 29''
82Aria Kiani
Team Illuminate
Team Illuminate+32' 45''
83Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+34' 01''
84Viktor Filutás
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+34' 27''
85Sander Armée
Team Qhubeka - NextHash
Team Qhubeka - NextHash+35' 01''
86Jon Knolle
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+35' 36''
87Masahiro Ishigami
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+37' 07''
88Raul Sinza
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+37' 29''
89Alex Hoehn
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+37' 41''
90Stijn Appel
ABLOC CT
ABLOC CT+38' 50''
91Iustin-Ioan Vaidian
Roumanie
Roumanie+40' 05''
92Nicolas Nesi
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+40' 44''
93Mike Schuch
ABLOC CT
ABLOC CT+41' 36''
94Andrea Debiasi
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+42' 33''
95Roberto González
Vini Zabù
Vini Zabù+42' 35''
96Ivar Slik
ABLOC CT
ABLOC CT+42' 46''
97Federico Burchio
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+43' 07''
98Pawel Bernas
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+43' 10''
99Jason Saltzman
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+43' 25''
100Stefan Kolb
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+43' 27''
101Serghei Tvetcov
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+43' 46''
102Petr Klabouch
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team
Topforex - ATT Investments Pro Cycling Team+44' 21''
103Edgar Cadena
A.R. Monex Pro Cycling Team
A.R. Monex Pro Cycling Team+44' 36''
104Marvin Hammerschmid
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+45' 00''
105Daniel Turek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+45' 20''
106Paolo Totò
Amore & Vita
Amore & Vita+45' 48''
107Mel van der Veekens
ABLOC CT
ABLOC CT+46' 19''
108Campbell Pithie
Global 6 Cycling
Global 6 Cycling+46' 20''
109Tobiasz Pawlak
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+46' 48''
110Andrea Peron
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+46' 57''
111Ioan Dobrin
Roumanie
Roumanie+47' 35''
112Umberto Poli
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+47' 55''
113Pablo César Cruz
Yoeleo Test Team p/b 4mind
Yoeleo Test Team p/b 4mind+48' 00''
114Lucas Carstensen
Bike Aid
Bike Aid+48' 33''
115Riccardo Stacchiotti
Vini Zabù
Vini Zabù+49' 43''
116Nicolas Dalla Valle
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+49' 48''
117Atsushi Oka
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+50' 16''
118Francesco Zandri
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+50' 24''
119Andrea Pietrobon
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+50' 24''
120Luka Pajek
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+50' 28''
121Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+51' 13''
122Davide Appollonio
Amore & Vita
Amore & Vita+51' 52''
123Sergio Rodríguez
Team Illuminate
Team Illuminate+52' 18''
124Jonathan Couanon
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+53' 39''
125Matt Walls
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+54' 32''
126Hijiri Oda
Nippo - Provence - PTS Conti
Nippo - Provence - PTS Conti+56' 30''
127Andrea Guardini
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+57' 08''
128Clément Maertens
Yoeleo Test Team p/b 4mind
Yoeleo Test Team p/b 4mind+57' 14''
129Daniel Smarzaro
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+57' 33''
130Jonathon Clarke
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+57' 53''
131Pietro Aimonetto
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+59' 03''
132Per Münstermann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+1h 00' 10''
133Carlos Mier y Terán
A.R. Monex Pro Cycling Team
A.R. Monex Pro Cycling Team+1h 01' 54''
134Noah Granigan
Wildlife Generation Pro Cycling
Wildlife Generation Pro Cycling+1h 02' 00''
135Serban Luncan
Roumanie
Roumanie+1h 02' 34''
136Paolo Simion
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+1h 02' 48''
137Stefano Di Benedetto
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+1h 02' 50''
138Declan Irvine
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+1h 03' 35''
139Martin Laas
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1h 06' 12''
140Péter Kusztor
Team Novo Nordisk
Team Novo Nordisk+1h 09' 21''
141Miguel Arroyo
A.R. Monex Pro Cycling Team
A.R. Monex Pro Cycling Team+1h 09' 26''
142Besnik Islami
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+1h 11' 25''
143Eduard Michael Grosu
Roumanie
Roumanie+1h 11' 33''
144Tim Wollenberg
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+1h 14' 14''
145Daniel Bichlmann
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+1h 21' 28''
146Adi-Narcis Marcu
Roumanie
Roumanie+1h 21' 49''
147Vladyslav Zubar
Amore & Vita
Amore & Vita+1h 26' 34''
148Michal Galka
Maloja - Pushbikers
Maloja - Pushbikers+1h 44' 34''