Tour de Utah

Classements

 CoureursÉquipesTemps
1Ben Hermans
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy18h 46' 09''
2James Piccoli
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+50''
3Joe Dombrowski
EF Education First
EF Education First+1' 32''
4João Almeida
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+2' 26''
5Niklas Eg
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+2' 57''
6Kyle Murphy
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+3' 20''
7Lawson Craddock
EF Education First
EF Education First+4' 08''
8Keegan Swirbul
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+4' 40''
9Peter Stetina
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+5' 22''
10Matteo Badilatti
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+5' 28''
11Rob Britton
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+5' 33''
12Scott Bowden
Team BridgeLane
Team BridgeLane+7' 51''
13Francesco Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+9' 14''
14Griffin Easter
303 Project
303 Project+11' 44''
15Serghei Tvetcov
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+11' 50''
16Alex Hoehn
Aevolo
Aevolo+12' 27''
17Juan Pedro López
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+14' 18''
18Lachlan Morton
EF Education First
EF Education First+14' 22''
19Efrén Santos
Canel's - Specialized
Canel's - Specialized+15' 26''
20Dáyer Quintana
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+16' 06''
21Filippo Fiorelli
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+17' 37''
22Eder Frayre
DCBank Pro Cycling Team
DCBank Pro Cycling Team+18' 08''
23Kevin Vermaerke
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+18' 18''
24Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+20' 12''
25Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+20' 48''
26Gregory Daniel
DCBank Pro Cycling Team
DCBank Pro Cycling Team+21' 47''
27Hayden McCormick
Team BridgeLane
Team BridgeLane+22' 16''
28Gavin Mannion
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+22' 44''
29Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+22' 44''
30Bernat Font
303 Project
303 Project+23' 39''
31Jacopo Mosca
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+24' 25''
32Edward Anderson
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+25' 04''
33Pablo Alarcón
Canel's - Specialized
Canel's - Specialized+25' 04''
34Andrew Vollmer
Aevolo
Aevolo+25' 26''
35Dominik Bauer
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+26' 11''
36Nathan Earle
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+27' 48''
37Alex Howes
EF Education First
EF Education First+27' 50''
38Travis McCabe
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+30' 27''
39Conor Schunk
Aevolo
Aevolo+31' 03''
40Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+32' 41''
41Flavio De Luna
303 Project
303 Project+33' 05''
42Guy Niv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+33' 21''
43Gabriel Rojas
Aevolo
Aevolo+33' 52''
44Edwin Ávila
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+34' 51''
45Jordan Cheyne
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+37' 24''
46Alexander Cowan
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+38' 49''
47Óscar Sánchez
Canel's - Specialized
Canel's - Specialized+39' 11''
48Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+40' 50''
49Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+41' 03''
50Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+41' 53''
51Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM+42' 44''
52Benjamin Wolfe
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+43' 00''
53Cade Bickmore
Aevolo
Aevolo+44' 34''
54Matt Zimmer
DCBank Pro Cycling Team
DCBank Pro Cycling Team+44' 42''
55Tyler Lindorff
Team BridgeLane
Team BridgeLane+45' 36''
56Dylan Sunderland
Team BridgeLane
Team BridgeLane+46' 14''
57Filippo Zaccanti
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+47' 16''
58Ulises Castillo
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+48' 51''
59Antonio Baca
303 Project
303 Project+48' 58''
60Taylor Eisenhart
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+52' 35''
61James Whelan
EF Education First
EF Education First+53' 13''
62Nicolas Debeaumarché
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+55' 43''
63Michael Rice
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+56' 49''
64Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+57' 32''
65Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+59' 13''
66Cullen Easter
303 Project
303 Project+59' 53''
67Andžs Flaksis
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+1h 00' 07''
68Sven Thurau
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+1h 00' 29''
69Jean-Denis Thibault
DCBank Pro Cycling Team
DCBank Pro Cycling Team+1h 00' 59''
70Tanner Putt
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+1h 01' 36''
71Eric Brunner
Aevolo
Aevolo+1h 02' 49''
72Sam Boardman
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 03' 00''
73Brendan Rhim
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+1h 03' 01''
74Scott McGill
Aevolo
Aevolo+1h 04' 15''
75Evan Huffman
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+1h 04' 26''
76Ayden Toovey
Team BridgeLane
Team BridgeLane+1h 04' 40''
77Emerson Oronte
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+1h 04' 52''
78Isaiah Newkirk
303 Project
303 Project+1h 05' 03''
79Stephen Bassett
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 06' 45''
80Noah Granigan
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+1h 07' 15''
81Cole Davis
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+1h 07' 54''
82Ty Magner
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+1h 08' 26''
83Camden Vodicka
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 08' 56''
84George Simpson
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+1h 08' 58''
85Justin Oien
Arapahoe - Hincapie powered by BMC
Arapahoe - Hincapie powered by BMC+1h 09' 32''
86Antoine Leplingard
DCBank Pro Cycling Team
DCBank Pro Cycling Team+1h 09' 56''
87Finn Gullickson
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 10' 07''
88Francisco Lara
Canel's - Specialized
Canel's - Specialized+1h 10' 51''
89Kent Ross
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 11' 01''
90Philipp Mamos
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+1h 13' 23''
91Thomas Revard
Hagens Berman - Axeon
Hagens Berman - Axeon+1h 14' 10''
92Émile Jean
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+1h 14' 26''
93Jonathon Clarke
Floyd's Pro Cycling
Floyd's Pro Cycling+1h 17' 58''
94Leonel Palama
Canel's - Specialized
Canel's - Specialized+1h 18' 36''
95Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+1h 19' 20''
96Oliver Flautt
Team Dauner - Akkon
Team Dauner - Akkon+1h 20' 19''
97José Alfredo Rodríguez
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+1h 22' 35''
98Nigel Ellsay
Rally - UHC Cycling
Rally - UHC Cycling+1h 22' 41''
99Austin Stephens
303 Project
303 Project+1h 23' 21''
100Eric Young
Elevate - KHS Pro Cycling
Elevate - KHS Pro Cycling+1h 24' 08''
101Maxx Chance
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis
Wildlife Generation Pro Cycling Team p/b Maxxis+1h 25' 31''