CRO Race

Classements

 CoureursÉquipesTemps
1Adam Yates
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott20h 57' 05''
2Davide Villella
ASTANA PRO
ASTANA PRO+22''
3Víctor de la Parte
CCC Team
CCC Team+29''
4Andrey Zeits
ASTANA PRO
ASTANA PRO+42''
5Domen Novak
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+50''
6Alexis Guérin
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+1' 09''
7Pierre Rolland
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+1' 25''
8Brent Bookwalter
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+1' 42''
9Sjoerd Bax
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+1' 45''
10Radoslav Rogina
Adria Mobil
Adria Mobil+2' 09''
11Serge Pauwels
CCC Team
CCC Team+3' 03''
12Vadim Pronskiy
ASTANA PRO
ASTANA PRO+3' 33''
13Rodolfo Torres
Team Illuminate
Team Illuminate+3' 46''
14Quentin Pacher
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+4' 30''
15Luca Covili
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+5' 11''
16Mauro Finetto
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+5' 43''
17Maxime Chevalier
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+7' 37''
18Anatoliy Budyak
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+7' 39''
19Joey Rosskopf
CCC Team
CCC Team+11' 19''
20Nathan Earle
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+11' 30''
21Matthieu Jeannes
Team Illuminate
Team Illuminate+12' 32''
22Javier Moreno
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+13' 04''
23Matteo Badilatti
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+13' 11''
24Yevgeniy Gidich
ASTANA PRO
ASTANA PRO+14' 30''
25Dominik Röber
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+15' 18''
26Grega Bole
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+15' 33''
27Felix Engelhardt
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+15' 42''
28Maciej Paterski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+16' 41''
29Camilo Castiblanco
Team Illuminate
Team Illuminate+16' 47''
30Stef Krul
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+16' 50''
31Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+16' 51''
32Callum Scotson
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+16' 54''
33Cyril Gautier
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+17' 22''
34Félix Barón
Team Illuminate
Team Illuminate+17' 32''
35Georg Zimmerman
CCC Team
CCC Team+18' 01''
36Heinrich Haussler
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+18' 26''
37Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+19' 11''
38Janez Brajkovic
Adria Mobil
Adria Mobil+19' 27''
39Jan Tratnik
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+19' 48''
40Dylan Bouwmans
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+20' 31''
41Rubén Plaza
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+20' 31''
42Mirco Maestri
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+20' 48''
43Matic Grošelj
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+21' 21''
44Alessandro Fedeli
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+21' 29''
45Alexander Edmondson
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+22' 46''
46Bartosz Warchol
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+22' 47''
47Riccardo Zoidl
CCC Team
CCC Team+22' 55''
48Delio Fernández
Delko - Marseille - Provence
Delko - Marseille - Provence+23' 24''
49Patrick Müller
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+24' 15''
50Lars van den Berg
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+24' 28''
51Danny van der Tuuk
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+26' 04''
52Mattia Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+26' 21''
53Aljaž Prah
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+27' 08''
54Luka Pibernik
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+28' 07''
55John Mandrysch
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+28' 21''
56Ben Hill
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+28' 53''
57Paolo Simion
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+29' 27''
58Marceli Boguslawski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+29' 27''
59Rok Korošec
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+29' 48''
60Kacper Kistowski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+30' 03''
61Timon Loderer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+30' 48''
62Arnaud Courteille
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+30' 51''
63Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+30' 55''
64Aljaž Omrzel
Adria Mobil
Adria Mobil+31' 12''
65Žiga Rucigaj
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+31' 50''
66Kevin Rivera
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+32' 22''
67Arvid de Kleijn
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel+32' 30''
68Michael Bresciani
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+32' 38''
69Bert De Backer
Vital Concept - B&B Hotels
Vital Concept - B&B Hotels+32' 47''
70Zhandos Bizhigitov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+33' 07''
71Alex Cataford
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+33' 43''
72David Per
Adria Mobil
Adria Mobil+33' 51''
73Michal Podlaski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+34' 40''
74Markus Wildauer
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+34' 41''
75Patrick Gamper
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+36' 00''
76Marco Friedrich
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+36' 05''
77Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+37' 29''
78Laurens ten Dam
CCC Team
CCC Team+37' 58''
79Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+38' 31''
80Florian Kierner
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels
Team Felbermayr - Simplon - RC Wels+38' 46''
81Daniil Fominykh
ASTANA PRO
ASTANA PRO+39' 18''
82Marco Maronese
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+39' 31''
83Dušan Rajovic
Adria Mobil
Adria Mobil+40' 44''
84Marko Kump
Adria Mobil
Adria Mobil+40' 44''
85Yuriy Natarov
ASTANA PRO
ASTANA PRO+41' 04''
86Dominik Hrinkow
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+41' 21''
87Jonathan Dinkler
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+42' 59''
88James Fouche
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+43' 06''
89Florian Gamper
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+44' 34''
90Samuele Rivi
Tirol - KTM Cycling Team
Tirol - KTM Cycling Team+44' 39''
91Jonas Rapp
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+49' 33''
92Timothy Guy
Ljubljana - Gusto - Santic
Ljubljana - Gusto - Santic+51' 07''
93Claudio Longhitano
Team Illuminate
Team Illuminate+51' 42''
94Andreas Hofer
Hrinkow - Advarics Cycleang
Hrinkow - Advarics Cycleang+55' 35''
95Jonas Sonnleitner
P & S Metalltechnik
P & S Metalltechnik+58' 05''
96Alessandro Pessot
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+1h 03' 25''